KONST / Litografier / Färglitografi 8102042
*
nr 810 2042
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Färglitografi , Salvador Dalà (1904-1989), EA (konstnärens exemplar), Skuggfigurer, motivets mått: 25 x 17, 5
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 20:03:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 17:11:58
1
1.000 kr
25/2 08:49:50
2
1.500 kr
25/2 11:48:16
3
1.500 kr
25/2 16:14:46
1
1.600 kr
25/2 19:02:12
3
1.800 kr
25/2 19:54:36
4
Vinnande bud
25/2 19:58:14
5
2.000 kr
- Tema
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà färglitografi grafik konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad salvador dali salvador dalà skuggfigurer spanien spansk spanska
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
*
Salvador DalÃ
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
nr 810 2042
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Färglitografi , Salvador Dalà (1904-1989), EA (konstnärens exemplar), Skuggfigurer, motivets mått: 25 x 17, 5
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 17:11:58 | 1 | 1.000 kr |
25/2 08:49:50 | 2 | 1.500 kr |
25/2 11:48:16 | 3 | 1.500 kr |
25/2 16:14:46 | 1 | 1.600 kr |
25/2 19:02:12 | 3 | 1.800 kr |
25/2 19:54:36 | 4 | Vinnande bud |
25/2 19:58:14 | 5 | 2.000 kr |
- Tema
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà färglitografi grafik konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad salvador dali salvador dalà skuggfigurer spanien spansk spanska
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45